Spinning®

Co je SPINNING program

SPINNING program je energeticky účinné skupinové cvičení na stacionárních kolech SPINNERECH. Lekce probíhá pod vedením lektora, který určuje profil jízdy, jako je rovina, kopec, nebo skoky. Celá lekce je doprovázena hudbou, která pomáhá držet určitou frekvenci jízdy. Zátěž si přidává každý sám a proto může jet vedle sebe jak vrcholový sportovec, tak i úplný začátečník. Během lekce můžete sledovat svou tepovou frekvenci a díky regulaci zátěže si snadno udržíte tepovou frekvenci přesně tam, kde potřebujete. Velice rychle u nás získáte sílu, vytrvalost a kondici.
SPINNING program vychází z cyklistiky.Žádné pohyby navíc, žádné mávání rukama, nic co by Vás odvádělo od Vašeho cíle. Jen tři pozice rukou a pět základních stylů, které simulují jízdu na kole venku.

Proč jít na SPINNING

SPINNING program je nejmodernější druh aerobní zátěže pro každého bez ohledu na výkonnost či věk a zároveň jde o vysoce motivující kardiovaskulární cvičení. Nemusíte se učit žádné choreografie, nezatěžujete kloubní systém. Cvičení je zaměřeno na zpevnění svalů - hlavně nohou a hýždí, na snižování hmotnosti, zlepšení kondice a vytrvalosti.
Při jedné cca 45 minutové lekci průměrně spálíte 400 až 600 Kcal, což je 12-krát víc než při aerobiku, aniž by jste zatížili své klouby.

Jak na první lekci SPINNING programu

Mnoho klientů, kteří přicházejí poprvé na hodinu SPINNINGU, je už dopředu vystresovaných z toho, co je čeká. Ať už je to tím, že nejsou v moc dobré kondici, nebo jen proto, že od známých zaslechli, že „ je to šílená dřina „. Cílem SPINNING programu není stres, ale po kvalitně odvedené lekci by se běžný klient neměl cítit zruinovaný, jen příjemně unavený a duševně odpočatý.

Pokud jdete na SPINNING poprvé, nezapomeňte na :

 • sportovní oblečení ( nejlépe cyklistické šortky, rukavice a čelenku )
 • sportovní obuv s pevnou podrážkou ( možno i cyklistické s SPD )
 • nejméně 1l pití ( ideální je cyklolahev )
 • ručník

Na lekci přijďte nejméně 15 minut před jejím začátkem, aby Vás instruktor mohl se vším seznámit a pomohl Vám správně nastavit kolo.

Jak bude Vaše první lekce probíhat :

 • přihlaste se instruktorovi, že jste poprvé
 • instruktor Vám nastaví kolo přesně na Vaši postavu
 • vysvětlí Vám základní techniky jízdy
 • na lekci si volíte zátěž sami, dle svých schopností
 • poslouchejte své tělo a nepřetěžujte se
 • na konci lekce věnujte dostatečný čas strečinku


Naše kola jsou vybavena počítači, které Vás informují o tepové frekvenci, ujeté vzdálenosti, času a orientační informaci o množství spálené energie.

 • V případě, že se nemůžete z jakéhokoli důvodu zúčastnit jakékoli lekce, kam se rezervujete přes náš rezervační systém, pak je nutné se odhlásit on-line maxim. 6 hodin před začátkem konkrétní lekce, nebo napsat sms, mail (info@fitnessone.cz), či zavolat na tel. č. 724 338 098Jinak jsme nuceni požadovat uhrazení lekce v plné výši.

Individuální lekce

- rádi Vám zorganizujeme lekci mimo rozvrh ( i pravidelně ) – užijte si SPINNING se svými přáteli !